Witam!

Witam!

Postprzez siennia » 1 cze 2012, o 17:04

Na forum trafiłem z "polecenia" gradiatora i od jakiegoś czasu biernie je obserwuję.

Modelarstwem interesuję się od zawsze. Na początku były oczywiście plastikowe modele samolotów w głównie w skali 1:72 produkcji ZTS Plastyk :D (nieśmiertelne "Łosie" i "Czaple").
Kolejnym krokiem w modelarstwie była modelarnia w moim rodzinnym mieście. Budowaliśmy wtedy swobodnie latające modele szybowców oraz z napędem gumowym. Były również modele na uwięzi napędzane archaicznymi już dzisiaj silnikami samozapłonowymi (pamięta ktoś jeszcze ruskie KMD? - to był sprzęt!). RC to w tamtych czasach była wiedza tajemna! Popularne były wtedy nieproporcjonalne (oczywiście ruskie) PILOT'y. W modelarni był chyba jeden bodajże 4-kanałowy proporcjonalny Supranar oraz NRDowski Signal. Oba oczywiście modulacji AM! Była tez jedna aparatura Webry. Ale tą instruktor wyciągał z szafy tylko "od święta" po czym chował ją pieczołowicie z powrotem :D

Z tamtych czasów zachowały się zdjęcia z jakiegoś zimowego latania:
Obrazek Obrazek

oraz z jakichś zawodów:

Obrazek Obrazek

Po wyjeździe na studia rozpoczął się mój kilkuletni rozbrat z modelarstwem - jakoś tak miałem wtedy inne zainteresowania ;)
Po tych kilku latach stare hobby powróciło. Na początku w formie modelarstwa kartonowego, a ostatnio RC. I przy tym RC chyba już zostanę.
Jeśli kogoś to interesuje to moje "dokonania" z dziedziny modelarstwa kartonowego można zobaczyć TUTAJ lub TUTAJ.
Jak widać z powyższych galerii interesują mnie modele latające, chociaż nie ukrywam, że ostatnio po głowie chodzi mi coś pływającego. Byłby to pierwszy model pływający w moim życiu hehe.

--
Pozdrawiam
siennia

Re: Witam!

Postprzez farmerski » 1 cze 2012, o 19:32

Witamy na naszym forum! Bardzo nam miło, że grono nasze powiększa się o kolejnych sympatyków modelarstwa :D
oo, też pamiętam radio Webry i wolnolatające.
Fotki z "szuflady" są spoko :mrgreen:
"Nie mamy Pańskiego płaszcza. I co nam Pan zrobi"
farmerski
Administrator

Re: Witam!

Postprzez Karol » 12 cze 2012, o 09:53

Witaj :D
Karol

Powrót do Witamy na forum !