Start Wszystkie artykuły XII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlasia Kontakty 2011 zakończone ...

XII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlasia Kontakty 2011 zakończone ...

XII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlasia Kontakty 2011 zakończone ...


Były wielką atrakcją nie tylko dla mieszkańców Łomży, ale przede wszystkim dla wszystkich pasjonatów paralotni i motolotni.
Zawody zgromadziły czołówkę polskiego paralotniarstwa z członkami kadry narodowej. Mieliśmy okazję podziwiać na niebie wspaniałe przeloty i pokazy w wykonaniu między innymi pilota Grzegorza Krzyżanowskiego z Rzeszowa zdobywcy 1 miejsca , pilota Piotra Trzcińskiego z Gdyni (2miejsce), Pilota Krzysztofa Romickiego z Warszawy (3miejsce) jak również rodzimych pilotów  m.in Artura Mazurka.Po raz pierwszy zawody odbyły się przy Grobli Jednaczewskiej w miejscu gdzie planowane jest lotnisko łomżyńskie.

Dla nas modelarzy były to Mistrzostwa wyjatkowe.Po raz pierwszy mogliśmy zaprezentować się szerszej widowni.
Zaprezentowaliśmy wiele modeli samolotów zarówno elektrycznych jak również spalinowych i motoszybowców. Były to między innymi motoszybowce Beta1400, makiety samolotów Piper, Fun Cup, Messerschmitt Bf 109, P51 Mustang, Extra 300 i wiele innych.
Większość modeli pokazanych na Mistrzostwach są własnoręcznie wykonanymi konstrukcjami.

Atrakcją modelarskich pokazów była walka powietrzna modeli. Każdy z modeli biorących udział w walce wyposażony był w czerwoną wstążkę długości 10m. Celem walki było przerwanie wstążki innego modelu. Walka była bardzo widowiskowa i wzbudziła duże emocje widzów. Nie obyło się bez strat w modelach. Dwa z nich zostały podczas walki air combat powaznie uszkodzone co nie ostudziło zapału pilotów, gdyż "w górę poszły" kolejne modele przygotowane do walki powietrznej.


Cieszymy się bardzo z dużego zainteresowania modelami i mamy nadzieję że będzie nas na lotnisku coraz więcej.


Chcielibyśmy bardzo podziękować Panu Władysławowi Tockiemu za możliwość pokazania i podzielenia się naszą pasją z mieszkańcami Łomży oraz za serdeczne przyjęcie łomżyńskich modelarzy na XII Mikrolotowych Mistrzostwach Podlasia Kontakty 2011.

Zapraszamy do galerii zdjęć : RC LOMZA

UW