Start Wszystkie artykuły Zmarł Marek Piotrowski...

Zmarł Marek Piotrowski...

Marek Piotrowski - zdjęcie pochodzi z www.kontakty-tygodnik.com.pl W środę 8 lutego na Starym Cmentarzu przy ul. Kopernika w Łomży pożegnaliśmy pilota motolotniowego Marka Piotrowskiego, jednego z pierwszych pilotów paralotniowych w Podlaskiem i jednego z pierwszych pilotów PPG w Polsce.
Marek Piotrowski zmarł nagle w niedzielę 5 lutego. Pamiętamy dobrze jak w trakcie XII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego z pasją opowiadał o motolotniach, paralotniach, o lataniu....
"Zawsze związany z łomżyńskim sportem (ŁKS, Towarzystwo Wioślarskie), w ostatnich latach Jego pasją stało się latanie. To On znalazł najpiękniejsze w Polsce miejsce na lądowisko nad Narwią między mostami, na którym odbywały się coroczne Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty”. Znany wielu mieszkańcom Łomży, gościom z regionu i Polski z mikrofonem w ręce jako niezrównany ich komentator.
Od dwóch lat, jako wiceprezes Towarzystwa Lotniczego „Cumulus” w Łomży, zabiegał o utworzenie stałego lądowiska miejskiego przy Grobli Jednaczewskiej. Jego wagę widział nie jako ułatwienie osobistego spełnienia, ale okno na świat i szansę rozwojową miasta.
Szacunkiem dla ludzi, życzliwością, uśmiechem otwierał serca na latanie wszystkich, wszędzie zjednywał sojuszników paralotniarstwa i motolotniarstwa, „małego lotnictwa”. Cieszył się, że w tym roku stanie pierwszy w historii Łomży hangar; planował, że gdy tylko zacznie się wiosna, polata sobie, jak nigdy..."(za www.kontakty-tygodnik.com.pl).